- - - - - -
szerda, 01 május 2024

Szekszárd Városi Diákolimpia Úszóverseny I - II. korcsoport

2009. december 7-én rendezték a Gyakorlóiskola uszodájában az I. korcsoport Diákolimpia Úszóversenyt. Iskolánk tanulói remekül helytálltak. O. Jakóts Lilla 50 gyors 3. hely, Boda Péter 50 hát 3.hely, 50 mell O. Jakóts Liza 2.hely.
December 14-én  a II. korcsoportos versenyzőink szálltak vízbe. Itt is remek eredmények születtek, Szabó Bianka
50 gyorson és háton is második helyet ért el. Eredmények.   Képek.

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Sorverseny

November 16.-án szenzációs hangulatú sorversenyen vettek részt alsó tagozatosaink.

Szakkörök

Október elején elkezdődtek a szakköri foglalkozások. Képeink az elsősök és másodikosok részére tartott ffociszakkörön készültek. A harmadik évfolyam már indul a diákolimpián.

Kosárlabda diákolimpia III. korcsoportos leány országos döntőben bronzérem!

Június 18-án a Kosárlabda Diákolimpia országos döntőjében III. korcsoportos leány kategóriában bronzérmet harcolt ki csapatunk.

Gratulálunk!

Atlétika országos diákolimpia

2009. június 8-án rendezték meg az Atlétikai diákolimpia országos döntőjét Budapesten. Iskolánk tanulói becsülettel helytálltak.
Eredmények: Szabó Petra kislabdahjítás 4. hely (56.66m) ;Kecskés Máté távolugrás 8. hely (578 cm.) 4X100 m váltó Gombor Péter, Olgyay Tamás, Kanczler Tamás, Kecskés Máté.   Képek.

Gratulálunk!

Kosárlabda diákolimpia IV. korcsoprtos leány országos döntő

2009. június 5.-én   Sopronban rendezték a IV. korcsoportos leány Kosárlabda diákolimpia döntőjét. Iskolánk csapata a hetedik helyet szerezte meg.

Gratulálunk lányok!

Schirilla György futása

Május 25-én indult Szekszárdról Schirilla György egészségnevelő futása a gyerekekért. A program az Ötös Iskolánál kezdődött, majd a légimentők helikopter leszállóját útbaejtve a Garay téren folytatódott. Itt köszöntötte a futókat a város nevében Hága Antónia alpolgármester. Itt kötötte fel az első szalagot a bodzaágra, amit Schirilla György visz futása során. Erre minden állomáson újabb szalag kerűl majd. A futó csapathoz itt csatlakozott több városi iskola tanulója és pedagógusa, így a mi iskolánk is.

Képek.

Országos döntőben ötödik helyet harcolt ki kézilabdacsapatunk

Május 22 - 24.-én rendezték meg Gyöngyösön a kézilabda diákolimpia országos döntőit. Ide jutott be a városi, majd a regionális döntőt megnyerve a IV. korcsoportos leánycsapatunk. A tavalyi kiemelkedő szerepléshez mérhető teljesítménnyel az ötödik helyet szerezték meg. Képek a tornáról.

Gratulálunk lányok!

Kosárlabda Diákolimpia országos döntőbe jutottunk

Négy év után újra döntőbe jutott a Babits IV. korcsoportos leány kosárlabda csapata. Az országos döntő június 5-8 között, Sopronban kerül megrendezésre. A Babitsosok Szombathelyen harcolták ki a finálés szereplést, miután az elődöntőben a félidei 14 pontos hátrányukat ledolgozva legyőzték a házigazda Bolyai Iskola csapatát. Eredmények: Babits (Szekszárd) - Tóvárosi Általános Iskola (Székesfehérvár) 62 - 0 ; Babits (Szekszárd) - Bólyai (Szombathely) 79 - 59.

Gratulálunk és drukkolunk nektek az országos döntőben is!

Majális a sportcsarnoknál

Május elsején a Sportcsarnok volt a városi majális színhelye, sportversenyekkel, kulturális műsorral, vásári forgataggal.
A sportversenyeken iskolánk tanulói is indultak. Szép sikereket értek el. Képek.  Eredmények.

Kézilabdás lányaink sikere

A 2008/2009. tanévi Kézilabda Diákolimpia Országos Elődöntő IV. korcsoportos leány kategóriájában került sor április 28. -án a szekszárdi Sportcsarnokban.  A résztvevő csapatok: Dózsa György Általános Iskola Tatabánya, Deák Ferenc Általános Iskola Söjtör, Gárdonyi Géza Általános Iskola Győr és a mi csapatunk a Babits Mihály Általános Iskola Szekszárd. A 4 csapatos elődöntőt iskolánk csapata nyerte, mindhárom ellenfelét legyőzve!

Gratulálunk lányok, előre a döntőbe!

Képek.

Edzésen az első és második osztályos fiúk

Term tájékozódási futás bemutató

Amelyik osztálynak február 17-én volt testnevelés órája, azok részt vettek a Magyar Tájékozódási Futó
Szövetség terem tájékozódási futás bemutatóján. A testnevelési óra a sportág szabályainak rövid ismertetésével
kezdődött. Majd néhány próbakör következett a tornateremben berendezett pályán. Az elméleti és gyakorlati ismeretek
birtokában kezdődött a verseny, aminek eredményét azonnal ki is hirdették, illetve megjelenítették a kivetítőn.
Osztályonként az első három helyezett fiú és lány ötöst kapott.

A bemutató képei.

_________________________________________________________________

Kézilabda Diákolimpia városi mérkőzésein iskolánk csapata két győzelemmel nyitott!

Gratulálunk a IV. korcsoportos lányoknak, további sok sikert kívánunk !

Képek a januári mérkőzésekről.

_________________________________________________________________